Noutati

Anunt

Noutati 15 Mai 2023

In ziua de miercuri, 17 mai 2023, se intrerupe programul administrativ de intocmiri si schimbari acte de concesiune, personalul fiind in pelerinaj.

Evenimentul „Eminescu în vers și cânt” la Parohia Mărcuța din Capitală

Noutati 10 Ianuarie 2023

Parohia Mărcuța din cartierul bucureștean Pantelimon va organiza vineri, 13 ianuarie 2023, de la ora 18:00, evenimentul cultural „Eminescu în vers și cânt”, ce va cuprinde momente lirice și un concert susținut de Grupul coral „Pnevma”.

Cititi mai departe

Patriarhul Daniel a oferit un fragment din Moaștele Sfântului Pantelimon Parohiei Mărcuța din București

Noutati 15 Decembrie 2022

Patriarhul Daniel a oferit miercuri un fragment din moaștele Sf. Pantelimon Parohiei Mărcuța din București. Moaștele provin de la mănăstirea demolată de comuniști, care a dat numele unui oraș și unui cartier bucureștean din apropiere.

Seara duhovniceasca cu parintele Irineu Curtescu

Noutati 15 Septembrie 2022

Vineri, 23 septembrie 2022, ora 18.00, la biserca Marcuta va avea loc o seara duhovniceasca cu tema: Rugaciunea catre Maica Domnului. Invitat va fi parintele Irineu Curtescu de la Manastirea Ponor, judetul Alba.